Wydrukuj tę stronę
niedziela, 06 marca 2011 10:17

Pierwsze zwycięstwo Juniorów w Gdańsku

Piątkowe spotkanie było drugim po meczu otwarcia w którym RCS Czarni Radom pokonali Trefla Gdańsk 3-1 (22,-17,12,22). PWST Nysa wystąpiło jako gospodarz i nie sprzedało tanio skóry. Pomimo dobrej gry nie byli w stanie sprostać juniorom Skry.

Pierwszy set, początek jak w Krakowie, nerwy i strata kilku punktów pobudziła do gry Bełchatowian których w tym secie poprowadził Kozłowski dobrą zagrywką i atakiem, dobrze rozgrywał Janusz. Wygrana do 21 .
Drugi set bardziej zacięta walka punkt za punkt . Do Kozłowskiego dołączył w ataku Górski i swoimi mocnymi atakami przeważył tego seta . Wygrywamy tego seta do 22. Trzecia odsłona jest lustrzanym odbiciem poprzednich cały czas walka i prowadzenie dwoma punktami naszych rywali. Wyrównujemy 17-17 i zdobywamy jeden punkt przewagi. Teraz my jesteśmy ten punkt do przodu i prowadzimy 23-22. Dobra zagrywka i kontra i mamy meczbola. Wykorzystany przez Górskiego asem serwisowym 25-22 i 3-0 wygrana w pierwszym meczu. W sobotę gramy o 10 z Radomiem. Ten mecz bardzo ważny bo z Mistrzem Polski z ubiegłego sezonu.

AZS Nysa - EKS Skra Bełchatów - 0-3 (-21,-22,-22)

Skład Skry : Janusz 3, Kozłowski 17, Pacholak 5, Ignatowski 7, Górski 21, Maćkowiak 4, Dembiec - libero oraz Ślipek i Bogus.