Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
niedziela, 06 marca 2011 10:31

Obrońcy tytułu Mistrza Polski pokonani. Juniorzy w Finale MP.

Wczoraj po krótkiej nocy i pobudce o godzinie 7.00 , zjedliśmy śniadanie po którym oglądaliśmy mecz Radomia z Gdańskiem i zrobiliśmy odprawę. Mieliśmy przygotowaną taktykę na ten mecz.

O 10.00 zaczęło się spotkanie które na pewno nie należało do łatwych , po drugiej stronie siatki byli jeszcze aktualni Mistrzowie Polski z roku ubiegłego. Zaczęliśmy tak jak wczoraj w meczu z Nysą bez żadnych zmian w składzie. Od początku pilnowaliśmy ustalonej taktyki. Siła Romacia w ataku została powstrzymana blokiem najpierw Górski z Pacholakiem, później Kozłowski. Prowadzenie jednak objęli Radomianie 7-4. Czas na którym przekazałem chłopakom żeby powoli bez nerwów odrabiać punkt po punkcie. Nie na hura, lecz powoli a wszystko wróci do normy i tak doprowadzamy do wyrównania i końcówka dobra gra w ataku Górskiego i dobra zagrywka spowodowała to że wygrywamy seta do 21. Wiedzieliśmy że ten mecz można wygrać , ale trzeba grać cierpliwie. Drugi set znowu lekka przewaga Radomian. Mocna zagrywka Romacia i Łapszyńskiego czteropunktowa przewaga i mozolne odrabianie strat z naszej strony. Wyrównujemy stan przy 23-23 . Czarni mają jeszcze piłkę setową ale bronimy. Doskonałe obrony i kontry w wykonaniu Górskiego i Kozłowskiego dają nam zwycięstwo i tej partii do 24.
Trzeci set i zaczynamy wszystko od początku. Tym razem jednak Czarni uciekają na osiem punktów. Zmiany w zespole Górskiego zastępuje Makuch , Ignatowskiego - Ślipek , Maćkowiaka - Bogus. Kilka udanych akcji, zmniejszamy przewagę. Musimy grać jak najdłużej, żeby wejść w następnego seta po walce. Udaje się zniwelować straty i dojść Radomian na punkt 23-22. Niestety kiwka w wykonaniu Pszennego daje czarnym 24 punkt . Jeszcze udany atak Kozłowskiego 24-23 i niestety koniec trzeciego seta. 2-1 dla Skry i wychodzimy z jedną zmianą Bogus za Maćkowiaka. Wspaniały początek seta. Bardzo dobra zagrywka Kozłowskiego i gra na kontrze Górskiego wychodzimy na prowadzenie 9-1 . Takiej przewagi nie można już zmarnować, choć z drugiej strony dwoili się i troili. Powoli zmniejszali dystans dobrą zagrywką. My staraliśmy się odpowiadać na ich punkt naszym dobrym zagraniem. 20-17 i kolejne akcje po punkcie. 23-20 i dwa wspaniałe bloki Ignatowskiego z Pacholakiem kończą seta i mecz. Wygrywamy 3-1 i jesteśmy już bardzo blisko awansu do finałów.
Bardzo dobrze przygotowana taktyka i jej wykonanie przez zespół była kluczem do zwycięstwa. Nie ustrzegliśmy się kilku błędów , jednak to Radomianie dali nam ich znacznie więcej bo aż 25 przy naszych 6. Zagrywką też widać przewagę my psujemy 5 przy 13 stratach Czarnych.
Po obiedzie mieliśmy czas pospacerować po plaży i molo w Sopocie, odwiedziliśmy również galerię Bałtycką. Wieczorem kolacja i odpoczynek. Moim zadaniem jest przygotowanie się na jutrzejszą odprawę i rozpisać zespół Trefla. Musimy ten mecz wygrać dla zasady. W zeszłym roku brakło nam seta do awansu właśnie w Gdańsku. Oni wygrali tylko seta z Mosem Warszawa i odpuścili , dzięki temu my odpadliśmy. Chcemy im pokazać grę do końca.
W meczu Trefla z Nysą padł idealny dla nas wynik. Nysa wygrała 3-2 i mamy już pewny awans. Teraz walczymy o pierwsze miejsce w turnieju i możemy grać bez presji , pokazać dobrą siatkówkę .