Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
wtorek, 08 marca 2011 08:49

Ostatnie spotkanie z Treflem Gdańsk - podsumowanie.

Ostatnie spotkanie z Treflem Gdańsk było o tyle ważne , że zwycięstwo dawało nam pierwsze miejsce jak również chcieliśmy pokazać że walczymy do końca mimo pewnego awansu. W roku ubiegłym przez takie podejście Trefla nam brakło jednego seta do awansu.

Odpuścili po wygraniu seta , bo to wystarczyło do pierwszego miejsca. My chcieliśmy się odegrać i pokazać charakter.
Byliśmy zmuszeni dokonać zmian w zespole , ze względu na zatrucie pokarmowe które dotknęło kilku zawodników. Ignatowski nie był wcale wpisany do protokołu, Kozłowski był tylko na ławce. Niestety Makuch musiał grać choć nie wyglądał najlepiej. Wyszliśmy zmobilizowani , inni musieli przejąć obowiązki. Jak na kapitana przystało Górski wziął ciężar gry na siebie w ataku . Dembiec pokazał na czym polega gra w obronie , a był to chyba najlepszy mecz w sezonie. Dobrze też wpasowali się też Ślipek i Makuch. Pierwszy set to zdobywanie punktów po kontrach i prowadzenie 8-4. I tak walka trwała cały set w którym utrzymywaliśmy przewagę do końca 25-21. Druga partia wyglądała podobnie , Makuch musiał opuścić na chwilę boisko z powodu kłopotów żołądkowych. Końcówka seta to nerwy z powodu błędów sędziowskich. Trudno mi było powstrzymać się od powiedzenia paru słów sędziemu , bez konsekwencji. Chłopcy wykazali więcej opanowania co świadczy o dojrzałości zespołu. Wytrzymali i wygrali 25-23. Trzeci set to wierna kopia poprzednich. Wspaniałe obrony libero i ataki z niewiarygodnych piłek przez Górskiego oraz Ślipka. Wygrywamy seta do 21 i cały mecz 3-0.

Zadowolenie i zmęczenie po ciężkiej nocy odbijało się na twarzach zawodników. Wygraliśmy ciężki turniej , pokonaliśmy zespoły które w roku ubiegłym były Mistrzem i zajęły czwarte miejsce. Po zespole widać że dojrzewa z meczu na mecz. Teraz mamy kilka dni na treningi i oczekiwanie na finał (jeszcze nie podano miejsca finałów). Poniedziałek i wtorek wolne i regeneracja sił, później trenujemy do soboty. Niedziela wolne i w poniedziałek -wtorek ostatni trening ,a potem wyjazd na finały. Jeśli chodzi naszą grupę na finałach to niech inni się martwią. Wiadomo że Piła będzie mocna , Szczecin i Częstochowa też nie są nieznane na arenie juniorskiej ale są w naszym zasięgu. W drugiej grupie trzy mocne zespoły jeden odpadnie Olsztyn ,Resovia i Radom. Ostatni zespół w tej grupie - Bielsko już w zasadzie osiągną bardzo dużo awansując do finałów. Wszystko przed nami , będziemy walczyć do końca .

Statystyki ostatniego meczu.

Trefl Gdańsk - EKS Skra Bełchatów 0-3 ( -21,-23,-21 )

Przyjęcie - 67%
Atak - 56%
Zagrywka - 2 asy i 7 zagrywek trudnych.
Blok - 12 punktów

Skład Skry : Janusz 3, Makuch 9, Pacholak 6, Ślipek 11, Górski 21, Maćkowiak 7 , Dembiec - libero oraz Kozłowski.