Reprezentantki Zduńskiej Woli powtórzyły sukces sprzed roku!

Reprezentantki Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli wygrały wielki finał Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt 2017 i tym samym powtórzyły sukces sprzed roku.

Na otwarcie turnieju, w pierwszym półfinale dziewcząt mogliśmy oglądać zwyciężczynie i srebrne medalistki poprzedniej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce siatkowej ? reprezentantki Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie. Podopieczne Anny Danielskiej ponownie okazały się lepsze od bełchatowianek 2:0 (15:12, 15:12) i zameldowały się w meczu o złoto.

O tym, która drużyna stanie na drodze gimnazjalistek ze Zduńskiej Woli do obrony tytułu, miał zadecydować drugi półfinał. Mecz pomiędzy reprezentantkami Żychlina i Łodzi był jednostronnym pojedynkiem. Dziewczęta z Gimnazjum w Żychlinie zdecydowanie wygrały 2:0 (15:2, 15:8) i skupiały się już nad najważniejszym dla nich spotkaniem.

Zanim jednak do niego doszło, rozegrany został mecz o brąz. Spotkanie pomiędzy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie i Publicznym Gimnazjum Nr 35 w Łodzi do samego końca trzymało widzów w napięciu. Pierwszy set w dobrym stylu wygrany przez bełchatowianki pozwalał myśleć, że podobnie będzie w drugim. Nic bardziej mylnego. Początek drugiej odsłony należał do podopiecznych Ewy Żebrowskiej-Zych. Gimnazjalistki z Bełchatowa nie zamierzały jednak odpuścić i przez całego seta goniły rywalki. Walka się opłaciła i to reprezentantki Bełchatowa po grze na przewagi sięgnęły po brązowy medal.

W meczu o złoto zmierzyły się dziewczęta z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli oraz uczennice Gimnazjum w Żychlinie. Siatkarki obu drużyn zafundowały kibicom oraz zaproszonym gościom wielkie emocje, ale tylko w pierwszym secie. W drugiej odsłonie spotkania ubiegłoroczne złote medalistki niesione chęcią powtórzenia sukcesu zdecydowanie wygrały (15:5) i po raz drugi wygrały Orlikową Ligę Mistrzów w piłce siatkowej.

Komplet wyników:
I półfinał: PG1 Bełchatów ? PG5 Zduńska Wola 0:2 (12:15, 12:15)
II półfinał: Gim Żychlin ? PG35 Łódź 2:0 (15:2, 15:8)
Mecz o trzecie miejsce: PG1 Bełchatów ? PG35 Łódź 2:0 (15:7, 20:18)
Mecz o pierwsze miejsce: Gim Żychlin ? PG5 Zduńska Wola 0:2 (11:15, 5:15)

Klasyfikacja końcowa:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli
2. Gimnazjum w Żychlinie
3. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie
4. Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi

MVP turnieju: Oliwia Bławicka (Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli)

Składy drużyn:

Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli: Oliwia Laskowska, Natalia Borkowska, Julia Sadowska, Klaudia Michalak, Sara Szkilnik, Karina Antoszczyk, Aleksandra Jędrasiak, Oliwia Bławicka, Iga Zwolińska, Aleksandra Jaror. Trener: Anna Danielska.

Gimnazjum w Żychlinie: Maria Frydrysiak, Wiktoria Czubińska, Wiktoria Żernicka, Zuzanna Tomasik, Aleksandra Sitkiewicz, Katarzyna Markiewicz, Natalia Kubiak, Amelia Urbańska, Marcelina Lewandowska. Trener: Tomasz Maciak.

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie: Maria Florczyk, Wiktoria Kaczyńska, Wiktoria Kurzydlak, Natalia Placek, Julia Stępińska, Natalia Jarzębska, Julia Gajewska, Małgorzata Marciniec, Agata Sadzińska. Trener: Irena Molenda, Tetyana Borzykh.

Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi: Nikola Krawczyk, Wiktoria Cieślak, Liliana Magdoń, Katarzyna Białek, Martyna Wojtowicz, Sandra Holak, Natalia Kowalska, Weronika Krzyczkowska, Joanna Jasiaczek, Oliwia Bartczak. Trener: Ewa Żebrowska-Zych.

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy