Złoto zostaje w Bełchatowie!

Reprezentanci Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie zwycięzcami Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej chłopców 2017.

Zduńska Wola była bliska powrotu do szkoły ze złotymi medalami na szyjach w obu kategoriach, jednak plany te pokrzyżowali gospodarze ? gimnazjaliści z Bełchatowa.

W rywalizacji chłopców pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Kutnie oraz Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli. Srebrni medaliści z zeszłego roku poszli w ślady koleżanek ze szkoły i pewnie wygrali 2:0 (15:10, 15:1), co dało im awans do finału.

Równie jednostronny przebieg miał drugi półfinał, w którym zagrali uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej i Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie. Siatkarze z Bełchatowa pozwolili ugrać swoim rówieśnikom zaledwie 13 punktów i wysłali pozostałym ekipom jasny sygnał, że są faworytami w walce o złoto.

W meczu o trzecie miejsce zagrali pokonani z par półfinałowych. Podopieczni Renaty Milczarek-Madej walczyli o podium w zeszłym roku i ostatecznie nie udało im się stanąć na najniższym stopniu. Tym razem było inaczej ? pewnie pokonali rówieśników z Kutna 2:0 (15:7, 15:4) i to oni cieszyli się z brązowych medali na szyjach.

Na sam koniec turnieju pozostała tylko jedna niewiadoma - czy gimnazjaliści ze Zduńskiej Woli powtórzą sukces swoich koleżanek ze szkoły, czy to jednak reprezentanci Bełchatowa zrekompensują z nawiązką swoją nieobecność w finale w zeszłym roku? Pierwszy set wskazywał na znaczącą przewagę bełchatowian w tym pojedynku (wygrana do 7), jednak druga partia nie była już tak jednostronna. Podopieczni Marka Kwiecińskiego wygrali do 12 i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.

Komplet wyników:
I półfinał: Gim2 Kutno ? PG5 Zduńska Wola 0:2 (10:15, 4:15)
II półfinał: Gim1 Rawa Mazowiecka ? PG4 Bełchatów 0:2 (6:15, 7:15)
Mecz o trzecie miejsce: Gim2 Kutno ? Gim1 Rawa Mazowiecka 0:2 (7:15, 4:15)
Mecz o pierwsze miejsce: PG5 Zduńska Wola ? PG4 Bełchatów 0:2 (7:15, 12:15)

Klasyfikacja końcowa:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie
2. Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli
3. Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej
4. Gimnazjum Nr 2 w Kutnie

MVP turnieju: Hubert Klat (Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie)

Składy drużyn:

Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie: Wiktor Kołtunowicz, Marcel Rogulski, Hubert Klat, Wiktor Turowicz, Jakub Gargacz, Szymon Ćwikliński, Marcin Grabowski, Dawid Filipek, Dawid Cichosz, Wiktor Wojtunik. Trener: Marek Kwieciński, Michał Mękarski.

Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli: Nikodem Szkilnik, Witold Kacperczyk, Tymoteusz Turkowski, Kajetan Wróblewski, Marcel Werbiński, Bartek Klimaszewski, Szymon Świniarski, Daniel Michel. Trener: Marta Michalska.

Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej: Daniel Zys, Piotr Madej, Piotr Michalski, Mikołaj Kołodziński, Mateusz Szymański, Tomasz Królikowski. Trener: Renata Milczarek-Madej.

Gimnazjum Nr 2 w Kutnie: Miłosz Jarota, Bartłomiej Kopański, Hubert Kopański, Adrian Kotkowski, Michał Kubicki, Paweł Luba, Michał Olejnik, Damian Półtorak, Tobiasz Światłowski, Wojciech Zagawa. Trener: Przemysław Kubicki.

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy