Kolejna edycja OLM za nami!

Rozgrywki Plus Ligi startują dopiero pod koniec miesiąca, ale siatkówka już teraz wróciła do Bełchatowa. W ostatnią sobotę na orliku przy Szkole Podstawowej Nr 12 miał miejsce Finał Orlikowej Lidze Mistrzów w piłce siatkowej. Gimnazjalistki i gimnazjaliści walczyli o miano najlepszej drużyny w województwie łódzkim.

Wielki Finał Orlikowej Ligi Mistrzów już po raz drugi został zorganizowany w Bełchatowie, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Warto wspomnieć, że cały cykl rozgrywek Orlikowej Ligi Mistrzów powstał z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

? Tradycje siatkarskie w regionie mamy bogate, a miejsce finałów jest nieprzypadkowe. Chcemy w kolejnych latach angażować w rozgrywki jak najwięcej ośrodków szkolnych. Widzimy i wspieramy rozwój sportowy naszej młodzieży ? powiedział marszałek Witold Stępień.

Punktualnie o godzinie 9:00 odbyło się oficjalne losowanie par półfinałowych, które przeprowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego ? Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska.

Sportowej rywalizacji przyglądali się Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Ireneusz Owczarek, Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Prezes KPS Skra Bełchatów S.A. Konrad Piechocki, Wiceprezes EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie Agnieszka Ludwiczak-Maszewska, Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak oraz przedstawiciel Starostwa Zduńskowolskiego Jarosław Andrysiak.

O tytuł najlepszej drużyny w województwie łódzkim walczyły dziewczęta z Bełchatowa, Łodzi, Zduńskiej Woli i Żychlina oraz chłopcy z Bełchatowa, Kutna, Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli. Po raz kolejny najlepsze okazały się zawodniczki ze Zduńskiej Woli, które w finale pokonały dziewczęta z Żychlina. W meczu o brąz lepsze okazały się bełchatowianki, które mimo wysokiego prowadzenia rywalek w drugim secie nie poddały się i walczyły o każdą piłkę. W rezultacie dziewczęta z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie pokonały reprezentantki z Żychlina 2:0 i sięgnęły po brązowy medal.

Wśród chłopców mało gościnni okazali się gospodarze z Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie, którzy pod wodzą Marka Kwiecińskiego pokonali w półfinale zespół z Rawy Mazowieckiej. W wielkim finale bełchatowianie wygrali z reprezentantami Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli, którzy podobnie jak w ubiegłym roku musieli zadowolić się srebrnym medalem. W meczu o brązowy medal do walki stanął zespół z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie i Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej. W meczu o trzecie miejsce zagrali pokonani z par półfinałowych. Podopieczni Renaty Milczarek-Madej walczyli o podium w zeszłym roku i ostatecznie nie udało im się stanąć na najniższym stopniu. Tym razem było inaczej ? pewnie pokonali rówieśników z Kutna 2:0 i to oni cieszyli się z brązowych medali na szyjach.

Zmagania uczestników Orlikowej Ligi Mistrzów obserwowali siatkarze PGE Skry, którzy chętnie uczestniczą w przedsięwzięciach promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Bartosz Bednorz, Patryk Czarnowski, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Robert Milczarek, Aleksandar Nedeljković, Nikolay Penchev, Kacper Piechocki, Szymon Romać, Mariusz Wlazły oraz Roberto Piazza, Michał Winiarski, Robert Kaźmierczak i Dominik Posmyk kibicowali młodym zawodniczkom oraz zawodnikom.

W organizacji zawodów pomagał drugi zespół PGE Skry na czele z trenerem Radosławem Kolankiem. Reprezentanci drugoligowego zespołu: Aleksander Antosiewicz, Mateusz Bak, Michał Hoszman, Michał Jagiełło, Maciej Kurnicki, Marcin Marciniak, Bartłomiej Moszczyński, Wiktor Nowak, Błażej Paszkiewicz, Antoni Piotrowski, Mikołaj Sawicki, Przemysław Stąsiek oraz Hubert Węgrzyn towarzyszyli gimnazjalistom nie tylko podczas turnieju finałowego, ale również podczas półfinałów rozgrywanych w czerwcu.

EKS Skra Bełchatów dziękuje za współpracę przy organizacji finału Orlikowej Ligi Mistrzów:
Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego
Urzędowi Miasta Bełchatowa
Urzędowi Gminy Bełchatów
KPS Skra Bełchatów S.A.
Sztabowi i Siatkarzom PGE Skry Bełchatów
Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie
Restauracji Werona Catering
TKB Dolsat
Firmie Grawer Studio
Firmie BART MED Bartosz Pryczek
Panu Jackowi Paduszyńskiemu
Panu Bartoszowi Posmykowi
Pani Monice Stasiak
Panu Kacprowi Bocianowi
oraz zespołom, które wzięły udział w turnieju i w duchu fair-play rywalizowały o miano najlepszej drużyny województwa łódzkiego.

Media

TKB - Orlikowa Liga Mistrzów - 15.09.2017 TKB

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy