Zduńska Wola ponownie ze złotem!

Reprezentantki Szkoły Podstawowej Nr 12 w Zduńskiej Woli na orliku przy ulicy Budryka 7 w Bełchatowie czują się jak w domu. Podopieczne Anny Danielskiej nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń i po raz trzeci z rzędu zwyciężyły Orlikową Ligę Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej.

Punktualnie o godzinie 9:00 Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie Andrzej Gąciarz przywitali wszystkie drużyny i rozlosowali pary półfinałowe (Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi - Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli - Gimnazjum w Żychlinie). Chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego i pierwsza para półfinałowa zameldowała się na boisku.

Już kilka pierwszych piłek pokazało, że zarówno dziewczęta z PG Nr 35 w Łodzi, jak i SP we Włodzimierzowie są bardzo zmotywowane i zależy im na występie w wielkim finale. Premierową odsłonę zwyciężyły uczennice z gminy Sulejów (15:7), natomiast w drugim secie lepsze okazały się podopieczne Ewy Żebrowskiej-Zych (15:9). O tym, kto zagra o złoty medal, zadecydował tie-break, który zwyciężyły dziewczęta z Włodzimierzowa (15:12).

W drugim półfinale zagrały zwyciężczynie poprzedniej edycji rozgrywek ? zawodniczki SP Nr 12 w Zduńskiej Woli z uczennicami z Żychlina. Mecz zakończył się w dwóch setach na korzyść drużyny prowadzonej przez Annę Danielską. Reprezentantki powiatu kutnowskiego, które z przyczyn losowych w finale nie mogły pojawić się w najsilniejszym składzie, bardzo dobrze zagrały w pierwszej partii (13:15), jednak druga odsłona to już dominacja złotych medalistek z ubiegłego roku (6:15).

Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się przed godziną 11:00. Drużyna PG Nr 35 w Łodzi pewnie pokonała reprezentantki Żychlina (sety wygrane do 3 i 6). Tym samym łodzianki poprawiły wynik z ubiegłego roku i wskoczyły na najniższy stopień podium.

Wielki finał dostarczył zgromadzonym kibicom wielu emocji. Do ostatniej piłki nie było wiadomo, do kogo w tym roku powędrują złote medale. Po niezwykle wyrównanym pojedynku ekipa ze Zduńskiej Woli, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach rozgrywek, stanęła na najwyższym stopniu podium. W decydujących momentach ciężar gry wzięła na siebie Karina Antoszczyk, do której powędrowała statuetka MVP całego turnieju.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody młodym siatkarkom wręczyli Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Dyrektor Kancelarii Marszałka WŁ Marcin Młynarczyk, Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk, a także siatkarze i sztab szkoleniowy PGE Skry: Mariusz Wlazły, Piotr Orczyk, Kamil Droszyński, Renee Teppan, Aleksander Antosiewicz, Hubert Węgrzyn, Robert Węglewski, Radosław Kolanek i Dominik Posmyk.

Z dziewczętami ze Zduńskiej Woli spotkamy się ponownie na konsultacjach szkoleniowych w Bełchatowie, które są nagrodą za wygraną w turnieju.

Komplet wyników:
I półfinał: PG 35 Łódź ? SP Włodzimierzów 1:2 (7:15, 15:9, 13:15)
II półfinał: SP 12 Zduńska Wola ? Gim Żychlin 2:0 (15:13, 15:6)
mecz o trzecie miejsce: PG 35 Łódź ? Gim Żychlin 2:0 (15:3, 15:6)
mecz o pierwsze miejsce: SP 12 Zduńska Wola ? SP Włodzimierzów 2:1 (15:9, 8:15, 16:14)

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli
2. Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie
3. Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi
4. Gimnazjum w Żychlinie

MVP turnieju: Karina Antoszczyk (Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli)

Składy drużyn:

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli: Karina Antoszczyk, Aleksandra Jaros, Oliwia Bławicka, Zuzanna Lorenc, Michalina Szewczyk, Patrycja Bąbas, Wiktoria Maćkowska, Aniela Szewczyk, Wiktoria Jaworska, Oliwia Herc. Trener: Anna Danielska

Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie: Justyna Pytka, Karolina Żak, Anna Krupa, Agata Przewoźnik, Patrycja Świderska, Julia Kołek, Nikola Grzywacz. Trener: Małgorzata Zielonka

Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi: Barbara Niewiadomska, Julia Jęcek, Wiktoria Cieślak, Katarzyna Białek, Martyna Wójtowicz, Martyna Płaczek, Weronika Krzyczkowska, Julia Wenerska, Joanna Jasiaczek. Trener: Ewa Żebrowska-Zych i Zbigniew Stępień

Gimnazjum w Żychlinie: Julia Białkowska, Klaudia Krysiak, Ewelina Misztal, Patrycja Kunikowska, Patrycja Owsik, Julia Felczak. Trener: Tomasz Maciak

Przypomnijmy, że organizatorem turnieju ?Orlikowa Liga Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców? jest Województwo Łódzkie, a na jego zlecenie organizatorem bezpośrednim w dyscyplinie siatkówka jest Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów. Patronat honorowy nad Turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Gmina Bełchatów.

Relacja video z finału dziewcząt do zobaczenia w TV TOYA.

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy