Gospodarze znowu najlepsi!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie zwycięzcami Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego! Podopieczni Małgorzaty Augustyniak okazali się mało gościnni i podobnie jak dziewczęta ze Zduńskiej Woli, po raz trzeci z rzędu wygrali całe rozgrywki.

Chwilę po zakończeniu finału dziewcząt Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Dyrektor Kancelarii Biura Marszałka WŁ Marcin Młynarczyk, Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk oraz kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły przywitali drużyny chłopców z Włodzimierzowa, Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli i Bełchatowa. Nastąpiło losowanie par półfinałowych (Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rawie Mazowieckiej - Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie) i o godzinie 13:00 pierwsi półfinaliści rozpoczęli pojedynek o miejsce w meczu o złoty medal cały rozgrywek.

Spotkanie pomiędzy SP Nr 12 w Bełchatowie a SP Nr 12 w Zduńskiej Woli był powtórką ubiegłorocznego finału. Podopieczni Dominika Sagana niesieni dopingiem swoich koleżanek, które niespełna kilkanaście minut temu cieszyły się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach, zaczęli pierwszego seta bardzo zmotywowani. Po wyrównanym początku siatkarze z Bełchatowa nie pozwolili rówieśnikom ze Zduńskiej Woli rozwinąć skrzydeł i po dwóch wygranych setach zameldowali się w finale.

Drugi półfinał również był bardzo wyrównany i do ostatniego momentu ciężko było powiedzieć, kto obok bełchatowian zagra o złoto. Pierwszego seta zwyciężyli uczniowie z Włodzimierzowa (15:6), natomiast dwie kolejne partie należały do zespołu Renaty Milczarek-Madej (wygrana do 8 i 12).

Mimo porażki w półfinałach ekipy ze Zduńskiej Woli i Włodzimierzowa miały szansę wrócić do domu z medalem. Mecz o brąz rozpoczął się o godzinie 14:30 i z powodu opadów deszczu został rozegrany w hali. Premierowa odsłona przebiegała pod dyktando drużyny z gminy Sulejów. W drugim secie role się odwróciły i siatkarze Dominika Sagana doprowadzili do tie-breaka. W końcówce spotkania walka trwała punkt za punkt i to zawodnicy z Włodzimierzowa cieszyli się z brązowego medalu.

Finał rozgrywek, podobnie jak spotkanie o trzecie miejsce, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych został rozegrany w hali SP Nr 12 w Bełchatowie. Gospodarze pokazali, że bardzo pewnie czują się w miejscu, gdzie trenują na co dzień. Od początku spotkania drużyna z Rawy Mazowieckiej miała problem z silną zagrywką podopiecznych Małgorzaty Augustyniak, którzy pewnie wygrali pierwszego seta (15:4). Początek drugiej odsłony to kilkupunktowe prowadzenie uczniów Renaty Milczarek-Madej. Chwilę później, po udanych zagrywkach Aleksandra Czerwińskiego (wybranego MVP tegorocznych rozgrywek), to gospodarze wyszli na prowadzenie i cieszyli się ze zwycięstwa.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody młodym siatkarzom wręczyli Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów Grzegorz Stawinoga oraz Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk.

Siatkarze z Bełchatowa wygrali również udział w konsultacjach szkoleniowych.

Komplet wyników:
I półfinał: SP 12 Zduńska Wola ? SP 12 Bełchatów 0:2 (11:15, 7:15)
II półfinał: SP 1 Rawa Mazowiecka ? SP Włodzimierzów 2:1 (6:15, 15:8, 15:12)
mecz o trzecie miejsce: SP 12 Zduńska Wola ? SP Włodzimierzów 1:2 (9:15, 15:12, 14:16)
mecz o pierwsze miejsce: SP 12 Bełchatów ? SP 1 Rawa Mazowiecka 2:0 (15:4, 15:8)

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rawie Mazowieckiej
3. Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie
4. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli

MVP turnieju: Aleksander Czerwiński (Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie)

Składy drużyn:

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie: Aleksander Czerwiński, Igor Frątczak, Bartosz Tkaczyk, Szymon Ostrowski, Kacper Sadziński, Maciej Steć, Dawid Młudzik, Kacper Stempień. Trener: Małgorzata Augustyniak

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rawie Mazowieckiej: Kacper Marciniak, Jakub Stelmach, Michał Wójcik, Mikołaj Kołodziński, Michał Walczak, Mateusz Szymański, Adrian Pawlikowski, Jakub Wolski. Trener: Renata Milczarek-Madej

Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie: Daniel Zielonka, Bartosz Stańczyk, Jakub Wieczorek, Kacper Abratkiewicz, Jakub Morawiec, Jakub Kuna, Krzysztof Skowroński, Dawid Zielonka. Trener: Agnieszka Kobżyńska

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli: Kajetan Wróblewski, Tymoteusz Turkowski, Adrian Stasiak, Wiktor Budziak, Daniel Michel, Szymon Świniarski, Szymon Kowalski, Michał Szkudlarek. Trener: Dominik Sagan

Przypomnijmy, że organizatorem turnieju ?Orlikowa Liga Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców? jest Województwo Łódzkie, a na jego zlecenie organizatorem bezpośrednim w dyscyplinie siatkówka jest Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów. Patronat honorowy nad Turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Gmina Bełchatów.

Relacja video z finału chłopców do zobaczenia w TV TOYA.