Uczestniczka OLM brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek

Absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie oraz srebrna medalistka Orlikowej Ligi Mistrzów 2016 niespełna kilka dni temu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek.

Mierząca 192 centymetry siatkarka jeszcze dwa lata temu rywalizowała o zwycięstwo w finale OLM. W półfinale rozgrywek zespół Ireny Molendy pokonał rówieśniczki z Piotrkowa Trybunalskiego i zameldował się w meczu o złoto. O miano najlepszego zespołu OLM Bełchatowianki zmierzyły się z siatkarkami PG Nr 5 w Zduńskiej Woli. Trzeba przyznać, że było to spotkanie godne finału. Chociaż mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść przyjezdnych, to o zwycięstwie w każdej z partii decydowały ostatnie piłki. Mimo to Weronika wraz z koleżankami z drużyny mogła być zadowolona - był to pierwszy krążek reprezentantów Bełchatowa od 2012 roku!

Centka, która uczęszczała do Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Bełchatowie, kilka dni temu została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek. Mało brakowało, a podopieczne Waldemara Kawki zagrałyby o złoto. Półfinałowy bój z Rosją zakończył się dopiero w tie-breaku i ostatecznie Polkom pozostała walka o brąz. W rywalizacji o podium juniorska reprezentacja Polski stoczyła wyrównany pojedynek z Turczynkami. Po pięciosetowym meczu to biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Weronice dalszych sukcesów!

Fot.: BTF, CEV

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy