X edycja Orlikowej Ligi Mistrzów WŁ w piłce siatkowej to już historia (video)

8 września 2018 roku odbył się finał X edycji Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Siatkarki i siatkarze z całego województwa łódzkiego od maja walczyli o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

EKS Skra Bełchatów we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi już po raz trzeci organizuje rozgrywki w piłkę siatkową. Warto wspomnieć, że cały cykl rozgrywek Orlikowej Ligi Mistrzów powstał z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Podczas tegorocznego finału jako pierwsze na orlik przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie wybiegły dziewczęta. Po oficjalnym losowaniu rozpoczęły się mecze półfinałowe. O tytuł najlepszej drużyny w województwie łódzkim walczyły dziewczęta z Łodzi, Włodzimierzowa, Zduńskiej Woli i Żychlina. Po raz kolejny po złoto sięgnęły podopieczne Anny Danielskiej, pokonując w finale rówieśniczki z Włodzimierzowa. Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice PG Nr 35 w Łodzi, a tuż za podium znalazły się siatkarki z Żychlina.

- Każdy kolejny finał to większe emocje. Jest takie powiedzenie - bić mistrza. Dziewczyny też odczuwały stres i nerwowo podeszły do tego finału, dlatego wygrałyśmy dopiero w tie-breaku. Moim zdaniem można to było skończyć w dwóch setach. Duża pochwała za organizację. Obecność siatkarzy PGE Skry to dla dziewczyn rewelacyjne przeżycie i fantastyczna sprawa ? przyznaje Anna Danielska ze Zduńskiej Woli.

Chwilę po zakończeniu turnieju dziewcząt przyszła kolej na chłopców. W tegorocznej edycji o złoto walczyli siatkarze z Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej, Włodzimierzowa oraz Zduńskiej Woli. Mało gościnni okazali się gospodarze z SP Nr 12 w Bełchatowie, którzy pod wodzą Małgorzaty Augustyniak pokonali w półfinale zespół ze Zduńskiej Woli. Po dramatycznym pojedynku w tie-breaku w finale zameldowali się uczniowie z SP Nr 1 w Rawie Mazowieckiej. W wielkim finale zwyciężyli gospodarze, srebro powędrowało do podopiecznych Renaty Milczarek-Madej. Brąz wywalczyli siatkarze z Włodzimierzowa, którzy pokonali rówieśników ze Zduńskiej Woli.

- Gra na orliku to dla nas coś innego. Na co dzień trenujemy w hali lub na piasku. Zaczęliśmy eliminacje już w maju, a dzisiaj rozgrywany był wielki finał. Niestety deszcz nie pozwolił dokończyć turnieju na orliku, więc było troszkę inaczej, ale i tak wyszło bardzo fajnie. Super atmosfera i organizacja, obecność takich zawodników jak Mariusz Wlazły też jest dla nas dużym przeżyciem. Myślę, że to był dla nas udany turniej, nagroda MVP jest niezwykle miła, ale dzisiaj cała drużyna zagrała bardzo dobrze ? mówi najlepszy zawodnik całych rozgrywek Aleksander Czerwiński ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie.

Sportowej rywalizacji przyglądali się Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów Grzegorz Stawinoga, Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Dyrektor Kancelarii Marszałka WŁ Marcin Młynarczyk, Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk oraz gospodarz obiektu Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie Andrzej Gąciarz. Nie zabrakło także siatkarzy i sztabu szkoleniowego PGE Skry: Mariusza Wlazłego, Piotra Orczyka, Kamila Droszyńskiego, Renee Teppana, Aleksandra Antosiewicza, Huberta Węgrzyna, Roberta Węglewskiego, Radosława Kolanka i Dominika Posmyka.

- Orlikowa Liga Mistrzów to bardzo dobra inicjatywa. Wydaje mi się, że każda forma popularyzacji siatkówki to dobry pomysł, a tu w Bełchatowie jest to rozpowszechnione na dużą skalę. Miałem przyjemność brać udział w turnieju siatkówki ,,PGE Skra Plaża Open " jako zawodnik, teraz jako kibic na Orlikowej Lidze Mistrzów mogę oglądać siatkówkę na naprawdę fajnym poziomie ? mówi Kamil Droszyński.

Podobnego zdania jest nowy atakujący PGE Skry Renee Teppan. - To bardzo fajnie, że klub organizuje dla młodych zawodników takie eventy, jak ten. To miłe oglądać, że młodzież nie kręci się po centrach handlowych tylko uprawia sport. Młodzi ludzie są przyszłością. Niestety w Estonii nie ma wielu takich wydarzeń. Dlatego fajnie jest obserwować jak to działa w Polsce. To na pewno jeden z powodów, dlaczego siatkówka jest tutaj tak popularna.

 

EKS Skra Bełchatów dziękuje za współpracę przy organizacji finału Orlikowej Ligi Mistrzów:
Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego
Urzędowi Miasta Bełchatowa
Miejskiemu Centrum Sportu w Bełchatowie
Urzędowi Gminy Bełchatów
KPS Skra Bełchatów S.A.
Sztabowi i Siatkarzom PGE Skry Bełchatów
Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie
Firmie Roben
Centrum Elektrycznemu ANIA
Restauracji Werona Catering
TKB Dolsat
TV TOYA
Firmie Grawer Studio
Firmie EDUMED Anna Filipczak
Panu Jackowi Paduszyńskiemu
Panu Michałowi Rzeszowskiemu
Pani Monice Stasiak
Panu Kacprowi Bocianowi
oraz zespołom, które wzięły udział w turnieju i w duchu fair-play rywalizowały o miano najlepszej drużyny województwa łódzkiego.

Media

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy