Finaliści OLM w Bełchatowie (galeria)

Od środy do czwartku w Bełchatowie gościliśmy finalistów Orlikowej Ligi Mistrzów. Zawodniczki ze Zduńskiej Woli i zawodnicy z Bełchatowa spędzili dwa dni wypełnione atrakcjami przygotowanymi przez klub.

Uczestników konsultacji w imieniu Zarządu EKS Skra Bełchatów przywitał Prezes Wiesław Deryło, gratulując dotychczasowych sukcesów i życząc udanego pobytu w Bełchatowie. Główną atrakcją pierwszego dnia był mecz PlusLigi bełchatowskiego zespołu z Asseco Resovią Rzeszów. Głośny doping finalistów tegorocznej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów pomógł żółto-czarnym odnieść zwycięstwo. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało długich wymian, a gra toczyła się punkt za punkt. Po ostatnim gwizdku na naszych gości czekała miła niespodzianka ? pamiątkowe zdjęcie z siatkarzami PGE Skry.

Kolejny dzień to moc atrakcji przewidzianych przez klub. Przed południem na naszych młodych sportowców czekało wyzwanie niezwiązane z siatkówką: ścianka wspinaczkowa. Każdy mógł pokonać łatwiejszą lub trudniejszą trasę na szczyt, dla większości był to pierwszy raz ?na ściance?, ale z pewnością nie ostatni! Kolejną z atrakcji był Escape Room, czyli ?gra?, która w ostatnich latach stała się niezwykle popularna w Polsce. Uczestnicy, podzieleni na pięcioosobowe grupy, starali się wydostać z tematycznych pomieszczeń - garażu, z którego skradziono samochód i pokoju zagadek z tajemnicą Majów. Na szczęście wszystkim udało się nie tylko rozwiązać zadania, ale również wydostać przed upływem określonego czasu. Mogliśmy w komplecie kontynuować zajęcia!

Po obiedzie przyszła pora na przyswojenie wiedzy teoretycznej z piłki siatkowej. Krótką prezentację na temat pracy statystka oraz kierownika drużyny przedstawił Dominik Posmyk. Dominik na przykładzie meczu PGE Skry z Asseco Resovią analizował grę poszczególnych zawodników i zdradził kilka ciekawostek związanych z żółto-czarnymi. Po dawce teorii na uczestników czekał trening z Radosławem Kolankiem, szkoleniowcem PGE Skry II Bełchatów. Pomimo zmęczenia, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, skrupulatnie wykonywali wszystkie ćwiczenia i starali się wynieść z zajęć jak najwięcej. Następnie, o tym jak ważne jest żywienie w życiu sportowców, mówiła Urszula Somow. Czy młodzi sportowcy, po informacjach jakie zdobyli podczas tych zajęć, popularne słodkie batony zastąpią zdrową przekąską? Ula i my mocno w to wierzymy :)

Na sam koniec konsultacji goście mogli obejrzeć trening pierwszego zespołu. Po wygranym meczu naszym siatkarzom dopisywały humory, co przełożyło się na wiele zabawnych sytuacji w czasie treningu. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć ?dwa oblicza? sportowca ? profesjonalne podejście podczas rozgrywanego meczu oraz nieco luźniejszą atmosferę i czerpanie radości z gry na treningach.

Wszystko co dobre, szybko się kończy i finaliści musieli wrócić do swoich domów. Teraz mają jeszcze większą motywację, aby obronić tytuł w przyszłorocznej edycji turnieju.

- Po ubiegłorocznej edycji byliśmy zachwyceni programem, organizacją i atrakcjami, jakie na nas czekały w Bełchatowie. W tym roku jechałyśmy z dużymi nadziejami na ciekawy pobyt. Ten, który się odbył, przerósł nasze oczekiwania. Dziewczęta wróciły jako zupełnie inne zawodniczki - zintegrowane, przepełnione pozytywnymi wrażeniami i wspomnieniami. Każda chwila spędzona w tym roku w Bełchatowie była pełna wrażeń i atrakcji. Nasza motywacja do walki w kolejnym sezonie jest bardzo duża i już czekamy na rozgrywki Orlikowej Ligi Mistrzów - opisuje pobyt w Bełchatowie trenerka dziewcząt ze Zduńskiej Woli Anna Danielska.

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy