Kolejne rekordy w ostatnim dniu mistrzostw!

Kolejne pięć rekordów życiowych pobili bełchatowscy pływacy podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski 14-latków, które w niedzielę zakończyły się w Zamościu. W finale B na 100 stylem klasycznym popłynął Piotr Zaleski, który ostatecznie zajął dziesiąte miejsce w tej konkurencji.

Niedziela, ostatni dzień pływackich mistrzostw Polski juniorów młodszych znów była udana dla pływaków EKS Skry Bełchatów. Cała trójka poprawiała swoje rekordy życiowe.

Pierwszy do wody wskoczył Filip Mielczarek w eliminacjach na 200 m stylem motylkowym. Bełchatowianin o ponad 10 sekund poprawił swój rekord życiowy. Czas 2:34.69 dał mu 22. lokatę.

Bardzo udanie na 100 m stylem klasycznym popłynął po raz kolejny Piotr Zaleski. W eliminacjach uzyskał 12. czas co dało mu awans do finału B. Czasem 1:14.66 o 0,04 sekundy poprawił ?życiówkę?. W popołudniowym finale B bełchatowianin popłynął już wolniej, choć szanse na wyższą lokatę i tak były enigmatyczne. Z czasem 1:14.77 zajął czwarte miejsce w finale B, co ostatecznie dało mu 10. lokatę w tej konkurencji mistrzostw Polski.

Obaj chłopcy z Bełchatowa wystartowali też na 100 m stylem zmiennym. W eliminacjach 14. czas uzyskał Piotr Zaleski (1:07.18) o 0.81 sek. poprawiając rekord życiowy. Filip Mielczarek z czasem 1:07.79, o 1,42 sekundy lepszym od najlepszego wyniku w karierze uplasował się na 17. miejscu.

Na 100 m stylem zmiennym popłynęła także Agnieszka Sobczak, która zajęła 40. miejsce. Jej czas 1:16.58, to o 3.31 sekundy lepszy od dotychczas najlepszego wyniku w karierze.

Przypomnijmy, że także w dwóch poprzednich dniach mistrzostw bełchatowscy pływacy bili swoje rekordy życiowe. W finałach B popłynęli Filip Mielczarek (10. miejsce na 400 m stylem klasycznym i 11. na 200 m stylem zmiennym) oraz Piotr Zaleski (9. miejsce na 200 m stylem klasycznym).

źródło: belsport.pl