Udany dzień na basenie

Choć najważniejsze starty jeszcze przed nimi, do udanych pierwszy dzień mistrzostw Polski 15-latków zaliczyć mogą pływacy EKS Skry Bełchatów - Kinga Trojanowska i Arkadiusz Krajewski. Podopieczni trenera Jerzego Dęgi bili swoje rekordy życiowe i wystąpili w trzech finałach.

Najlepiej w piątek, podczas pierwszego dnia rozgrywanych w Katowicach Zimowych Mistrzostw Polski 15-latków spisała się Kinga Trojanowska, która na dystansie 200 metrów stylem dowolnym awansowała do finału A, gdzie zajęła 5. miejsce. Właśnie piątą lokatę z czasem 2:10.05 bełchatowianka zajęła w eliminacjach. Choć popłynęła wolniej od swego rekordu życiowego, dało jej to awans do ścisłego finału. W finale A Kinga również zajęła piąte miejsce. Wyścig finałowy był jednak o wiele szybszy. Z czasem 2:08.12 Kinga o 0.57 sekundy poprawiła własny rekord życiowy.

Tylko 4 setnych sekundy do awansu do finału A na 50 m stylem dowolnym zabrakło Arkadiuszowi Krajewskiemu. Rok temu w mistrzostwach 14-latków bełchatowianin na tym dystansie zdobył srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Polski. Tym razem, choć o 0.06 sek. pobił rekord życiowy, zajął siódme miejsce w eliminacjach co pozwoliło zakwalifikować się tylko do finału B. W finale pocieszenia Arek był najszybszy, ponownie poprawiając swoją życiówkę - 25.33. Ostatecznie zajął więc siódme miejsce w tej konkurencji.

Arkadiusz Krajewski w finale B wystąpił także na 100 m stylem motylkowym. Czas 1:03.20, o sekundę lepszy od rekordu życiowego pozwolił na zajęcie 11. miejsca w eliminacjach i awans do finału B. W biegu finałowym bełchatowianin zajął czwarte miejsce, co oznaczało, że poprawił się o jedną lokatę, zajmując ostatecznie 10. miejsce w mistrzostwach. Czas 1:02.94 to jego nowy rekord życiowy.

Pierwszego dnia zawodów jeszcze raz wystartowała Kinga Trojanowska. W pierwszym wyścigu mistrzostw na 50 m stylem dowolnym zajęła 16. miejsce nie poprawiając swego najlepszego wyniku w karierze. Najważniejsze starty jednak jeszcze przed nią. W sobotę na 400 m dowolnym, a w niedzielę na 800 m dowolnym. Rok temu na obu tych dystansach Kinga zdobywała medale.

źródło: belsport.pl