Pierwszy mecz dla SKRY.

KPS SKRA II Bełchatów pokonała zespół Bzury Ozorków 3:1 (-21,18,20,23) w pierwszej rundzie play off o awans do pierwszej ligi. Skra wystąpiła w składzie: Dłubała (kapitan), Mysera, Maćkowiak, Frankowski, Kotas, Walczykowski, Dembiec (libero) oraz Ranecki, Cedzyński, Koźmiński, Ignatowski trenerzy I Sławomir Augustyniak, II Marek Kwieciński.

Pierwszy set spotkania to dobra gra zespołu z Ozorkowa. Umiejętnie odrzucali oni zagrywką naszych zawodników od siatki, co powodowało słabszą grę w ataku. Raz po raz blokowani Dłubała i Frankowski, na których spoczywał ciężar gry, nie mieli wsparcia w swoich kolegach. Trener Augustyniak dokonał w tym secie kilku zmian, ale nie miały one większego wpływu na dalsze losy tego seta. Partia pierwsza zakończyła się zwycięstwem gości 25:21.  Kolejną odsłonę gospodarze rozpoczęli w składzie, w jakim zaczęli to spotkanie. Ostre reprymendy i cenne wskazówki trenerów Skry, miały nie mały wpływ na dalsze losy spotkania. W secie drugim oglądaliśmy już ten zespół, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni. Mocne, skuteczne ataki Dłubały, Frankowskiego i Walczykowskiego dały nam przewagę od początku seta. Kilka udanych akcji w obronie i dokładność rozegrania, dały nam przewagę od początku drugiej partii. Dwa dobre bloki Cedzyńskiego i set drugi, kończy się zdecydowanym zwycięstwem Skry 25:18. Kolejne partie to już gra spokojnie kontrolowana przez gospodarzy. Bez większej dramaturgii Bełchatowianie wygrywają dwa kolejne sety do 20 i 23, a w konsekwencji całe spotkanie 3:1.

Jutro kolejny mecz pomiędzy KPS Skra - Bzura Ozorków, odbędzie się o godzinie 12:00. Gra toczy się do trzech wygranych spotkań.