Złoto w kadetach!

Kadeci SKRY Bełchatów wywalczyli złoty medal w finale województwa łódzkiego. W ostatnim meczu turnieju pokonali zespół Wifamy Łódź 3:0 (15,13,25).

Skład Skry: Smolak, Szałański,Pigłowski (kapitan), Turoboś, Fijołek, Makuch, Toma, Bogus, Kozioł, Ślipek, Tyszko, Brzozowski- libero. Trener Robert Brzozowski.

Spotkanie Skry z Wifamą było już tylko formalnością. Skra bowiem miała już zapewnione pierwsze miejsce w turnieju. Podopieczni Roberta Brzozowskiego przystąpili do tego meczu na pełnym luzie. Pierwsze dwa sety to wyśmienita gra kadetów z Bełchatowa. Zdeklasowaliśmy naszego rywala. Wychodziły nam wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Popisowe ataki, wyśmienite bloki i widowiskowe zagrywki cieszyły oko kibiców. Wynik tych setów świadczy o sile naszego młodego zespołu. Sety wygrane do 15 i 13. W trzecim secie wkradła się niepewność w poczynania Skry. To był set w którym bardzo ładne zagrania przeplataliśmy prostymi błędami. Po dramatycznej końcówce wygrywamy seta do 25 i całe spotkanie 3:0.

Nasi młodzi zawodnicy, w turnieju finałowym zajęli pierwsze miejsce, tracąc tylko jeden set z zespołem Volley5 Piotrków Tryb. Ciężko jest wybrać w tak wyrównanym zespole wyróżniającego się zawodnika, jednak po głębszej analizie na słowa uznania zasługuje zawodnik z numerem 8 na koszulce, Makuch Kamil. Złoto w turnieju zapewniło naszym zawodnikom bezpośredni awans do  1/4  Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się w terminie 26-28 marzec. Gospodarz nie jest jeszcze znany. Zespoły które zajęły drugą i trzecią pozycję zagrają w turnieju 1/8 MP Kadetów. Teraz nasz zespół czeka ciężka praca na zgrupowaniu w Łasku, na które pojadą razem z juniorami.

Tabela końcowa Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii KADET.