Pierwsze zwycięstwo Juniorów.

EKS Skra Bełchatów - ASPS Avia Świdnik 3-1 ( -17,16,20,16 )
Skra grała w składzie: Pigłowski 4, Gałkowski, Pacholak 6, Hebda 24, Koźmiński 17, Ignatowski 9, Dembiec - libero, Mroczkowski 6,

Od zwycięstwa rozpoczęli ćwierćfinały juniorzy Skry w Radomiu. W pierwszym spotkaniu pokonali ASPS AVIĘ Świdnik 3-1. Mecz rozpoczął się o godzinie 19.00 , w pierwszym secie siatkarze ze Świdnika przystąpili do gry z wielką uwagą co pokazał wynik 8-4. Po kilku błędach na początku Bełchatowianie starali się uspokoić grę ,ale nie odniosło to skutku. Gałkowski , który rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie , był lekko speszony i nie grał najlepiej. Trener Kwieciński dokonał zmiany i za Gałkowskiego wszedł Mroczkowski, o którego obawiał się trener, bo Mateusz ostatnie dni brał antybiotyki i nie trenował. Nasi zawodnicy jeszcze walczyli ,ale przewaga była zbyt duża i pierwszą partię przegrali 25-16.
Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny zespół Skry, grali mądrze w bloku i obronie, kończyli trudne piłki z kontr. W porównaniu z pierwszym setem (gdzie oddali przeciwnikowi 13 punktów z własnych błędów) teraz grali na minimalnym procencie oddanych punktów (tylko 6). W tej partii ciężar gry brali na siebie Hebda (7 punktów), Koźmiński (4 pkt) i Mroczkowski (4 pkt). Avia została zatrzymana i tego seta wygraliśmy do 16. Trzeci set był bardzo ważny, gdyż mógł zadecydować o wygranej w tym spotkaniu. Do połowy seta oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero w drugiej części Skra odskoczyła na pięć punktów i wygrała tą partię do 20. Czwarty set okazał się ostatni. Od początku dominowali Bełchatowianie grali koncertowo , po prostu bawili się grą i wszystko im wychodziło. W pewnym momencie prowadzili 19-10. Trochę nerwowo zrobiło się gdy Avia zdobyła cztery punkty z rzędu i wynik zrobił się 19-14. Czas uspokoił grę i do końca gra nie sprawiała kłopotu naszym juniorom. Wygrana w tej odsłonie do 16 i w całym meczu 3-1.
Jutro czeka nas bardzo ważne spotkanie z Jadarem o godzinie 18.00 na hali MOSiR przy ulicy Narutowicza 9. Ten mecz może zadecydować o układzie tabeli i awansie do półfinałów.
W pierwszym meczu spotkały się zespoły Gospodarzy RCS Radom i Kęczaniana Kęty. Wygrali gospodarze 3-0, ale w pierwszych dwóch setach goście nie oddawali łatwo pola (25-22, 25-23) dopiero trzecia partia zdecydowanie do 18.
Jutro Avia zmierzy się z Kętami,a my z gospodarzami turnieju RSC Radom.