Juniorzy w półfinale!!

EKS SKRA Bełchatów - Kęczanin Kęty 3-2 (-22,16,-23,22,15)
Skład Skry : Pigłowski 7, Mroczkowski 3, Ignatowski 8, Hebda 38, Koźmiński 25, Maćkowiak 6, Dembiec - libero , Pacholak 3, Wieczorkowski. Dzisiejsze spotkanie miało dużą wagę dla obu zespołów. Zwycięzca tego meczu awansuje do półfinałów. Przystąpiliśmy do meczu podobnie jak w dniu wczorajszym. Początek dla Skry 3-0, chwilę później 6-2. Od tego momentu popełniliśmy kilka prostych błędów i zrobiło się po 10.Druga część seta i zrobiło się nerwowo , nie potrafiliśmy odnaleźć swojego rytmu gry. Zawodnicy z Kęt odskoczyli na cztery punkty, i nie dali sobie odebrać zwycięstwa w tym secie. 25-22 i trzeba było pozbierać się i zacząć grać od drugiego seta. Tu zaczęliśmy grać prosto , i to dało efekt. Przeciwnicy popełniali błędy seriami i to my odskoczyliśmy na kilka punktów. Wygrana w tym secie do 16 i mecz zaczynał się od początku. Trzecia partia oba zespoły starały się grać nie popełniając błędów. Do połowy seta gra wyrównana i znowu powtórka seta pierwszego tracimy trzy punkty, doprowadzamy do stanu 23-24. I niestety dobry atak, koniec seta 25-23 dla Kęt. 2-1 przegrywamy i awans do półfinału ucieka na krok. Czwarty set gramy dobrze bez błędów .Dobra gra w ataku Hebdy i Koźmińskiego i uzyskujemy przewagę 23-20. Jeszcze jedna dobra akcja ze strony przeciwników 23-21. Trener Kwieciński reaguje czasem, uspokajamy nerwy i wygrywamy seta 25-22. Ostatni piąty set, gra o awans zaczyna się od początku. 2-0 dla Kęt po naszych błędach w ataku. Dobra obrona i zagrywka 3-3. Gra punkt za punkt do stanu 6-6 i to co stało się od tego momentu nadawałoby się na niezły horror. Atak Hebdy, piłka odbija się od parkietu zawodnik Kęt idzie na pozycję , jego koledzy przebijają piłkę i zdobywają punkt. Konsternacja na sali, ale sędzia nie zmienia decyzji mimo interwencji trenera i kapitana Skry. Następna akcja i kolejna pomyłka sędziowska, piłkę skacząc do siatki dotyka zawodnik Kęt i drugie odbicie tego samego zawodnika. 8-6 dla przeciwników atmosfera podgrzana przez sędziów doprowadza do gorącej dyskusji podczas zmiany stron. Zdobywamy punkt po ataku Hebdy, 8-7 piłkę podbija koźmiński z parkietu, ale sędzia odgwizduje błąd .9-7 dobre przyjęcie , wystawa na lewy do Mroczkowskiego. Mateusz atakuje po bloku , piłka zmienia kierunek i wychodzi na aut. Liniowy sygnalizuje odbicie po bloku , ale sędzia po raz kolejny nie reaguje. Nie wytrzymuje trener, ostra wymiana zdań z sędziami. Pada parę ostrych słów do tego jeszcze trener Kęczanina wtrąca swoje trzy grosze. Nawet po takiej dyskusji nie pada ostrzeżenie od sędziów. 11-7 wynik wydaje się przesądzać losy tego seta i awansu do półfinałów. Nic z tych rzeczy, zawodnicy Skry po tych błędach sędziów grają z dużą dawką adrenaliny. Trans trwa, 13-9 obrona w polu wystawa do Koźmińskiego , który atakiem z drugiej linii zdobywa punkt. Blok Bełchatowian i błąd zawodnika z Kęt i już tylko 13-12 . Kolejna zagrywka, obrona i kolejny atak Koźmińskiego 13-13. Pigłowski znalazł lidera w tym fragmencie. Kolejny punkt i 14-13 wychodzimy na prowadzenie. Wyrównanie ze strony Kęt. 15-14 i kolejna piłka meczowa po ataku Hebdy.15-15 po złym bloku Skry. Dobra zagrywka i obrona w polu zakończona mocnym atakiem i kolejna piłka meczowa 16-15.Obrona wystaw na lewy atak do Koźmińskiego i mocny atak po bloku , którego nawet sędziowie nie odważyli się zanegować. Szał radości w zespole Skry zawodnicy rezerwowi wyskoczyli na parkiet i wszyscy odtańczyli taniec radości. Wygrana 3-2 i awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów stał się faktem.
Po meczu trener Kwieciński stwierdził , że takiego sędziowania trudno doszukać się w historii , a z siatkówką związany jest od 30 lat. Odbyliśmy podróż z piekła do nieba i chwała za to chłopakom że się nie poddali. Niejeden zespół już by się nie podniósł , ale zawodnicy Skry pokazali zęba i wygrali. Spośród naszych zawodników, nagrodą został wyróżniony Miłosz Hebda.
W drugim spotkaniu bez historii 3-0 dla zespołu Radomia.

Kolejność turnieju ćwierćfinałowego w Radomiu :

1 RCS Radom 6 pkt sety 9-1
2 EKS Skra Bełchatów 5 pkt sety 7-6
3 Kęczanin Kęty 4 pkt sety 5-6
4 ASPS AVIA Świdnik 3 pkt sety 1-9

Awans do półfinałów uzyskały dwa pierwsze zespoły. Półfinały zostaną rozegrane w dniach 16-18 kwiecień. Nasi zawodnicy czekają na rywali i miejsce rozegrania turnieju.