Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 stycznia 2019 09:55

Kolejny zespół z awansem do finału województwa!

To był bardzo dobry weekend w wykonaniu naszych siatkarek i siatkarzy! Młodziczki wygrały swój turniej, a kadeci zapewnili sobie awans do finału województwa!

W czwartek swój ostatni mecz rozegrały juniorki, które z sezonem 2018/2019 pożegnały się zwycięstwem. Osłabione kontuzjami siatkarki z Żychlina ani przez chwilę nie stanowiły zagrożenia dla podopiecznych Piotra Narejki. Dziewczęta kończą rozgrywki na szóstym miejscu. Podsumowanie całego sezonu w tej kategorii już niedługo na naszej stronie.

Od piątku w półfinale województwa rywalizowali kadeci. W pierwszym meczu przyszło im zagrać z gospodarzami. Mecz zakończył się ostatecznie przegraną naszej drużyny po tie-breaku, ale spotkanie w wykonaniu obu ekip mogło się podobać. - Bardzo dziękujemy za możliwość grania z wami. Wynik jedno, ale na pewno można powiedzieć, że jesteście wielcy. Brawo, super gra. Widać wielkie możliwości. Skra postawiła wysoko poprzeczkę. KS Wifama Łódź ? można było przeczytać w komentarzach po meczu na naszej oficjalnej stronie na Facebook.

Drugiego dnia turnieju na kadetów czekał bratobójczy pojedynek z Koroną. Siatkarze duetu trenerskiego Kubat-Stasiak nie pozwolili swoim kolegom przekroczyć dwudziestego punktu w każdym secie i to właśnie oni skakali z radości po ostatnim gwizdku sędziego. - Jestem dumna z chłopaków! Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości. Uwierzyli, że mogą wygrać i chcą wygrać ? powiedziała nam po meczu Monika Stasiak. Zagadką pozostał już tylko wynik ostatniego półfinałowego spotkania. W niedzielne popołudnie było już jasne, że Skra razem z Wifamą awansują do finału.

Turniej półfinałowy grupy A rozgrywek wojewódzkich kadetów
25.01.2019 r., KS Wifama Łódź ? EKS Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 20:25, 15:13)
26.01.2019 r., EKS Skra Bełchatów ? UKS Korona Bełchatów 3:0 (25:16, 25:15, 25:15)
27.01.2019 r., KS Wifama Łódź ? UKS Korona Bełchatów 3:1 (25:22, 25:14, 26:28, 25:10)

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Wifama Łódź (4)
2. EKS Skra Bełchatów (3)
3. UKS Korona Bełchatów (2)

W grupie B z pierwszego miejsca awansował pierwszy zespół Lechii, a z drugiego Bzura Ozorków. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 15-17 lutego 2019 roku, a gospodarzem będzie Tomaszów Mazowiecki. Zespoły, które zajmą miejsca I ? III, zostaną zgłoszone do rozgrywek 1/4 Finału Mistrzostw Polski Kadetów.

W sobotę gorzej zaprezentowali się juniorzy grający w II lidze. Kilkupunktowego prowadzenia w dwóch pierwszych setach nie udało się utrzymać do końca i to bardziej doświadczeni zawodnicy z Borowna prowadzili już 2:0 Trzeci set to zdecydowana przewaga gości, która odebrała nadzieję na powalczenie w tym meczu.

Awansem do grupy VI swój niedzielny turniej zakończyły młodziczki. Dziewczęta po trzech seta pokonały rówieśniczki z Ozorkowa, a mecz z Siatką Zgierz zakończył się wynikiem 2:0.

Tak jak już informowaliśmy, zaplanowany na 27 stycznia mecz Skry z UKS Ozorków w ramach III ligi kobiet zostanie rozegrany 3 marca o godzinie 11:00.

24.01.2019 r. (czwartek)
EKS Skra Bełchatów ? Volley Team Żychlin (juniorki) 3:0 (25:18, 25:10, 25:15)

25.01.2019 r. (piątek)
KS Wifama Łódź ? EKS Skra Bełchatów (kadeci) 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 20:25, 15:13)

26.01.2019 r. (sobota)
UKS Korona Bełchatów ? EKS Skra Bełchatów (kadeci) 0:3 (16:25, 15:25, 18:25)

PGE Skra II Bełchatów ? Wkręt-met LKPS Borowno (II liga mężczyzn) 0:3 (23:25, 22:25, 19:25)