Błąd
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 30 stycznia 2012 11:17

Zwycięstwo Kadetów na koniec rundy zasadniczej.

27 stycznia został rozegrany ostatni mecz rundy zasadniczej ligi kadetów. Nasi zawodnicy swój mecz grali na wyjeździe w Rawie Mazowieckiej z tamtejszą Juvenią.

Po dość długiej, dwu i półgodzinnej podróży, ciągłej jazdy w korku przebyliśmy 90 kilometrów. Długa podróż nie wpłynęła jednak negatywnie na zawodników. W pierwszym secie początek dość wyrównany. Jednak od połowy seta zyskujemy przewagę po dobrej grze w ataku i zagrywce. Wgrywamy 25:18 po naprawdę dobrej grze. Drugi set ma całkiem podobny przebieg, uzyskujemy przewagę. Na boisko za Bartka Mędonia wchodzi Patryk Sznabel. Utrata przewagi w skutek własnych błędów, jednak końcówka seta znowu pokazuje naszą przewagę i kończymy seta 25:20. W trzecim secie zaczynamy w zmienionym składzie Zieliński na rozegraniu, Hes na ataku i Sznabel w przyjęciu. Niestety słaba gra od początku seta i stres u wystawiacza powoduje słabą grę w ataku. Jest już 13:4 dla Juveni. Wydaje się, że ten set jest już przegrany. Mimo to trener dokonuje zmian powrotnych. Na boisko wchodzi Rośniak, pierwszy rozgrywający zespołu, a na przyjęciu Sznabla zastępuje Mędoń. Zaczynamy powoli odzyskiwać swój rytm i odrabiać straty do przeciwnika. Dobry blok Szczepaniaka i Hesa i wyrównujemy stan seta 18:18. Coś co jeszcze chwilę temu wydawało się nie do odrobienia stało się faktem. Rośniak na zagrywce i zyskujemy następne punkty. Jest już 24:21 i piłka setowa. Następuje rozluźnienie 24:24. Piłka setowa w górze dla Juveni. Bronimy się i wygrywamy seta 28:26 i cały mecz 3:0.

- Można powiedzieć, że wytrzymaliśmy presję i potrafiliśmy się zebrać do kupy po fragmencie złej gry. Ważne jest to w perspektywie gry w półfinałach. Zakończyliśmy rundę zasadniczą na drugim miejscu z dwoma przegranymi. Przegraliśmy z SMS Łódż i MG 13 Łódź. Są to zespoły które razem z nami przewodzą w naszej grupie. Pierwsze miejsce zajął MG 13, drugie my, a SMS trzecie. Teraz dwa tygodnie ciężkiej pracy i przygotowanie do półfinałów. Pierwsze mecze już 11-12 stycznia najprawdopodobniej u nas i dwa tygodnie później w Łodzi gdzie gospodarzem będzie Wifama Łódź. Grupę uzupełnią Siatkarz Wieluń i Juvenia Rawa Mazowiecka. Druga grupa to MG 13 łódź, Wiking Tomaszów Mazowiecki, SMS Łódź i Bzura Ozorków.

Zapraszamy wszystkich kibiców na nasze spotkania półfinałowe, termin i godziny zostaną podane za kilka dni - podsumowuje trener zespołu Marek Kwieciński.

MKS Juvenia Rawa Mazowiecka - EKS Skra Bełchatów 0-3 (-18,-20,-26)

Skład Skry: Rośniak, Sobczyk, Pałucha, Retkiewicz, Mędoń, Szczepaniak, Wolny - libero, oraz Sznabel i Hes.