• JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 21 listopada 2011 14:02

Lekcja gry dla kadetów Skry.

W piątek 19 listopada kadeci Skry zmierzyli się z zespołem UKS MG 13 Łódź. MG 13. Jest to nowy zespół na mapie młodzieżowej siatkówki w województwie.

Nie są to jednak nieznani zawodnicy, większość z nich to byli zawodnicy łódzkiego SMS-u. Dla naszego zespołu był to mecz który miał pokazać na co stać młodych Bełchatowian w konfrontacji z mocnym zespołem. Od początku pierwszego seta nic nie wychodziło. Nie potrafiliśmy przyjąć zagrywki, a jak już to się udało to nie kończyliśmy piłek w ataku. Już w pierwszej partii Sobczyka zastąpił Waloch którego był to pierwszy mecz na nowej pozycji. Do tej pory grał na pozycji libero, ale na treningach udowodnił, że potrafi atakować i to w różnej formie. Przewaga MG 13 niestety była zbyt duża, czas wzięty przez trenera nie pomógł zbyt wiele. Potrzeba była ostra reprymenda trenera w przerwie spotkania, po pierwszym secie przegranym do 16.

- Musieliśmy się obudzić, Mędoń i Retkiewicz nie grali tego co potrafią. Jedynie pozytywne akcje na środku ze strony Szczepaniaka i Pałuchy dawały jakieś punkty ? komentuje Kwieciński.

Reprymenda nie pomogła. Drugi set to dalsza walka ze swoimi słabościami, tracimy punkty seriami i nie możemy pokazać swojej gry. Dopiero przy stanie 18:13 dla UKS-u zaskoczyło coś w zespole. Udane kontry po dobrych zagrywkach wykańcza Mędoń oraz środkowi. Seria punktów doprowadza do wyrównania 20:20 i teraz gramy punkt za punkt. Pierwszy setbol dla nas, niestety nie skończony. Nie załamujemy się i gramy twardo do końca co daje nam wygraną 27:25 i wyrównanie stanu spotkania 1:1. Zobaczyliśmy że można powalczyć i gra w trzeciej partii pokazuje bardzo dobre fragmenty zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Gra wyrównana do stanu 22:22. Dwa błędy z naszej strony, autowy atak i błąd w obronie. 24:22 i odrabiamy punkt. 24:23 dla rywali i niestety dobrym atakiem kończą seta gospodarze spotkania UKS MG 13. To jeszcze nie koniec emocji, trzeba wygrać trzy sety żeby wygrać mecz. Gramy dalej i gramy dobrze, choć nie ustrzegamy się błędów. Nikt nie może uzyskać przewagi, raz po raz udane akcje z jednej i drugiej strony pokazują już spore umiejętności młodych zawodników. Nasz zespół gra dobrze w obronie, co daje możliwość kontrataku. Końcówka seta to kopia seta trzeciego 23:23 i dwa nie wykorzystane ataki zakończone kontrami ze strony MG 13. Przegrywamy 25:23 i całe spotkanie 3:1.

- Ten mecz pokazał nam ile jeszcze pracy nad sobą potrzeba, żeby grać na dobrym poziomie. Psychika i ogranie to główne elementy nad którymi trzeba pracować. Umiejętnościami nie odbiegamy od rywali. Problemem sprawia spokojne rozegranie i wykończenie akcji, a to jest ewidentny brak ogrania. Teraz mamy jeszcze dwa mecze do końca rundy. W drugiej rundzie przygotujemy się do meczów, mamy nagrane mecze na video co da nam możliwość korekty pewnych błędów i lepszego ustawienia się na poszczególne spotkania. Nikt nas nie zaskoczy niczym nowym ? podsumowuje trener Skry.