poniedziałek, 04 lutego 2013 11:15

Juniorzy mistrzami województwa.

Juniorzy Skry, pod wodzą Roberta Brzozowskiego, wygrali turniej finałowy województwa łódzkiego, którego gospodarzem była Wifama Łódź i uzyskali awans bezpośrednio do turnieju ćwierćfinałowego o mistrzostwo Polski.

Do zespołu, który zajął trzecie miejsce w turnieju półfinałowym, dołączyło aż siedmiu nowych zawodników. Trzech z nich to zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale: Badura Piotr - środkowy, Bieńkowski Krzysztof - rozgrywający, Fornal Jan - przyjmujący, a czterech to zawodnicy występujący na co dzień w Młodej Lidze: Kowalewski Krzysztof - środkowy, Konieczny Dawid - przyjmujący, Pietrzak Łukasz - atakujący, Augustyniak Mateusz - rozgrywający. Ten ostatni ze względu na chorobę nie wziął udziału w turnieju. Drużyna juniorów wygrała trzy z czterech meczów, pokonując kolejno 3:0 Wifamę I Łódź, Wifamę II Łódź oraz Lechię Tomaszów Mazowiecki. Lepszym okazał się być zespół UKS MG 13 Łódź, który w ostatnim meczu turnieju pokonał nasz zespół 2:3, jednak wcześniejsze przegrane tej ekipy, które zanotowali po drodze dały pierwsze miejsce siatkarzom z Bełchatowa. Oprócz Skry w dalszych rozgrywkach (1/8 MPJ) zobaczymy zespoły Wifamy I Łódź, która zajęła drugie miejsce w turnieju oraz trzeciej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Turniej 1/8 MPJ rozegrany zostanie juz za tydzień (tj. 8 - 10 luty) natomiast ćwierćfinał mistrzostw Polski rozegrany zostanie już za dwa tygodnie w terminie 15 - 17 luty. Gospodarzem turnieju będzie zespół, który zdobył mistrzostwo województwa mazowieckiego (prawdopodobnie MKS MDK Warszawa).

Łódzka hala zespołu Wifamy Łódź nie była tak szczęśliwa dla młodzików jak dla juniorów. Podopieczni Moniki Stasiak w rozgrywkach ligowych zajęli czwarte miejsce, które dało im przepustkę do turnieju finałowego rozgrywanego właśnie w Łodzi. Niestety turniej nie przyniósł większych zmian dla naszego zespołu i trzy przegrane mecze w stosunku 2:0 uplasowały nasz zespół ostatecznie na czwartym miejscu w województwie, niepremiowanym awansem do dalszych rozgrywek.

W cieniu finałów województwa rozgrywane były "turnieje finałowe B" czyli turnieje o miejsca V - VIII. Jeden z takich turniejów rozgrywany był w Bełchatowie a udział brały w nim podopieczne Piotra Narejko - juniorki Skry Bełchatów, które wygrały wszystkie swoje mecze. Zwycięstwo w turnieju dało ostatecznie naszym zawodniczkom piąte miejsce w województwie w rozgrywkach juniorek.

Wyniki meczów:

Turniej finałowy juniorów - Łódź
Skra - Lechia Tomaszów Maz. 3:0 (21,20,27)
Skra - Wifama I Łódź 3:0
Skra - Wifama II Łódź 3:0
Skra - UKS MG 13 Łódź 2:3

Turniej finałowy młodzików - Łódź
Wifama - Skra 2:0 (19, 16)
Skra - Juvenia Rawa Maz. 0:2 (-16,-19)
Skra - Lechia Tomaszów Maz. 0:2 (-22, -24)

Finał B juniorek - Bełchatów
Skra - Juvenia Rawa Maz. 3:0 (19,13,23)
Skra - UKS SMS Łódź 3:2 (-22,8,23,-22,12)
Skra - Siatkarz Wieluń 3:2 (18,22,-24,-14,11)

Poniżej galeria zdjęć z meczu juniorów z Wifamą Łódź, podczas turnieju finałowego rozgrywanego w Łodzi.