• JUser::_load: Unable to load user with id: 64
poniedziałek, 29 listopada 2010 08:34

Opis spotkań w III LWM i Juniorach

FOTO   Bolesław Bojanowski FOTO Bolesław Bojanowski

W sobotę przed południem rozegrano ostatni mecz pierwszej rundy III ligi seniorów pomiędzy Działoszynem i Skrą.
W tabeli Skra przed tym meczem zajmowała 2 i Działoszyn 3 miejsce i dzielił ich tylko jeden punkt. Skra wystąpiła w mocno okrojonym składzie ze względu na kontuzje i sprawy regulaminowe.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości , którzy zdobyli kilka punktów przewagi. Nasi zawodnicy grali ambitnie do stanu 18-17. W tym momencie popełniliśmy za dużo prostych błędów i przegraliśmy seta. 22-25 i Działoszyn wyszedł na prowadzenie 1-0. Drugi set i od początku to my graliśmy zdecydowanie, na zagrywce i w bloku. Zdobyliśmy przewagę i nie oddaliśmy jej do końca seta 25-18 i 1-1 w setach. Wydawać się mogło że zaczniemy grać swoje, tak było do stanu 17-17 i wtedy seria bloków i naszych błędów dała zwycięstwo naszym rywalom. Czwarta partia od początku nie układała się. Michał Koźmiński musiał zejść z boiska ze względu na wyjazd z Młodą Ligą do Warszawy. Trener dał pograć wszystkim zawodnikom. Cieślaka zastąpił Tokarczyk , Pacholak zastąpił Hernika i grali też Kozioł , Smolak i Kącki z zespołu trenera juniorów Brzozowskiego Przegrywaliśmy już 3-13 , jednak ambitna gra młodzieży , która walczyła do końca spowodowała zmniejszenie porażki w secie 18-25. Przegraliśmy mecz i straciliśmy drugie miejsce w tabeli na rzecz siatkarzy z Działoszyna. Jednak przed nami druga runda i możliwość odegrania się w Działoszynie. W naszej sytuacji gra w trzeciej lidze jest nauką i chęcią awansu do finału rozgrywek.

EKS SKRA - KS WARTA Działoszyn 1-3 (-22,18,-18,-18)
Skład Skry : Cieślak 1, Koźmiński 13, Hernik 4, Molenda 16, Mroczkowski 10, Kostrzewski 7, Kapuściński - libero oraz Kącki 1, Kozioł 2, Smolak 1, Pacholak 2, Tokarczyk 1.

W niedzielę Skra grała w lidze juniorów w grupie II z LECHIĄ Tomaszów. Zawodnicy z pierwszego składu Dembiec , Maćkowiak i Koźmiński grali mecz w Warszawie w sobotę i wrócili dość późno.  Mecz zaczęliśmy w zestawieniu z Cieślakiem na wystawie , Kostrzewski i Maćkowiak na środku, na przyjęciu Mroczkowski i Koźmiński oraz Dembiec na libero. Mecz bez emocji i można tylko napisać że się odbył. Gra pozostawiała wiele do życzenia. Graliśmy ospale, widać że zmęczenie gonitwą pomiędzy Młodą Ligą a ligą juniorów, brak wspólnych treningów daje znać o sobie. Ktoś powiedział, że zespół poznaje się jak gra słabo i potrafi wygrywać i niech tak zostanie. Mamy trzy punkty i to jest ważne.

EKS SKRA I Bełchatów - RKS LECHIA Tomaszów Mazowiecki 3-0 (19,26,19)
Skład Skry : Cieślak 2, Mroczkowski 17, Kostrzewski 6, Molenda 11, Koźmiński 10, Maćkowiak 13, Dembiec - libero oraz Tokarczyk , Hernik.