czwartek, 29 kwietnia 2021 09:50

Zagramy w finale!

Nasze siatkarskie "czwórki" chłopców w lidze minisiatkówki są już po III turnieju, który odbył się 24 kwietnia w Rawie Mazowieckiej. Pierwsza drużyna wygrała wszystkie mecze, a druga przegrała... tylko z pierwszą!

Obie nasze drużyny zagrały w grupie B, gdzie zmierzyły się jeszcze z drugim zespołem Bzury Ozorków i Dwójką Tomaszów Mazowiecki. Dobre wyniki pierwszej drużyny w składzie Fabian Surgut, Oliwier Burda, Alan Gudajczyk, Michał Matynia, Filip Maksymowicz i Łukasz Spaleniak dają awans do finału turnieju! Bruno Borowiecki, Michał Kolanek, Oskar Placek, Tymon Rudziejewski, Adam Tarka i Igor Dziedziczak kończą rywalizację na dziesiątym miejscu.

To był dla nas świetny turniej. Od samego początku wszystko bardzo dobrze funkcjonowało w naszej grze ? prezentowaliśmy się tak, jak potrafimy najlepiej i cieszyliśmy się z wyników. Zawody rozpoczęły się od meczu dwóch naszych zespołów. Można powiedzieć, że oglądałem go z boku ? przyglądałem się, jak chłopcy bawią się siatkówką i choć mecz nie stał na wysokim poziomie, to chłopcy walczyli do końca i chcieli pokazać, kto jest lepszy (śmiech). Kolejne spotkania stały już na wyższym poziomie sportowym i obie drużyny wygrały z zespołami z Tomaszowa i Ozorkowa. Mogliśmy świętować awans jednej drużyny do wielkiego finału i zakończenie rywalizacji drugiej w najbardziej pozytywny sposób, jaki można było sobie wyobrazić ? poprzez wygranie z przeciwnikami, z którymi wcześniej przegrywaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich chłopaków, ponieważ pokazali na boisku wolę walki oraz charakter. W trudnych chwilach nie poddawali się, tylko brnęli do celu, jaki sobie założyliśmy na początku turnieju - zdradza trener Kamil Ociepka.

Finał odbędzie się 30 maja w Ozorkowie. Siatkarze Kamila Ociepki spotkają się w grupie A z pierwszym zespołem Bzury i SP 137 - Wifama Łódź, natomiast w grupie B znalazły się: Korona Bełchatów, UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki i druga drużyna Bzury.

Jaki mamy cel na turniej finałowy? Na pewno ambitny, ale uważam, że bardzo realny, czyli pokazanie się z jak najlepszej strony sportowej oraz wywalczenie jak najwyższej lokaty w województwie. Myślę, że moich chłopców stać na to, żeby stanąć na podium i wyjść dalej w Polskę. Chcemy grać jak najlepiej. Dla mnie ważniejsze od wygrywania, jest bycie dumnym ze swoich drużyn. Jeśli zespół będzie walczył, nie będzie się poddawać, ale mimo tego przegra, to będę mógł powiedzieć, że jestem dumny z moich chłopaków, będę wiedział, że dali z siebie ?maksa?. Grunt, żeby zawsze wychodzili na boisko z podniesioną głową i dawali z siebie wszystko. Mamy fajną atmosferę w drużynie i na pewno zaprocentuje to w kolejnych meczach.

Młodzi siatkarze nie będą mieli taryfy ulgowej na treningach. - Cele sportowe w tym wieku nie powinny przysłaniać procesu szkolenia zawodników, wszystko musi być robione z głową. Na takim etapie wynik nie może determinować procesu szkolenia. Na tą chwilę zostało nam kilka jednostek treningowych do następnego turnieju. Musimy pracować jeszcze ciężej niż przed zamknięciem obiektów sportowych, ponieważ zostało nam bardzo mało czasu na przygotowanie i doprowadzenie do optymalnej formy. Aktualnie pracujemy nad poprawą podstawowych elementów, takich jak: zagrywka, wystawa piłki oraz obrona. Jeśli poprawimy się w tych elementach to jestem spokojny, że powalczymy z najlepszymi zespołami w województwie. Mam nadzieję, że sytuacja, która panuje aktualnie w kraju, pozwoli nam dokończyć rozpoczętą pracę i wszystko zakończy się pozytywnym rezultatem.

Klasyfikacja końcowa po zakończonym etapie rundy zasadniczej
1. MKS Bzura Ozorków I (38 pkt.)
2. UKS Korona Bełchatów (34 pkt.)
3. Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki (32 pkt.)
4. SP 137 - Wifama Łódź (28 pkt.)
5. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów I (24 pkt.)
6. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki II (22 pkt.)
7. MKS Bzura Ozorków II (21 pkt.)
8. Dwójka Tomaszów Mazowiecki (16 pkt.)
9. Juvenia Rawa Mazowiecka (15 pkt.)
10. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów II (12 pkt.)
11. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki I (8 pkt.)
12. SPS Zduńska Wola (7 pkt.)
13. ŁKS Łódź (3 pkt.)

Pobierz załącznik:
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 282 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 kwietnia 2021 08:14

Obecnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Szybki Kontakt

ENERGETYCZNY KLUB SPORTOWY
SKRA Bełchatów
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów

tel/fax: +48 44 739 89 80

formularz kontaktowy