środa, 14 listopada 2018 08:16

Słodko-gorzki weekend dla Skry Bełchatów (galeria, video)

Początek weekendu to falstart grup młodzieżowych Skry Bełchatów. Porażki w czwartek i sobotę, osłodziły wygrane kadetek oraz zwycięstwo w bełchatowskich derbach.

Grupy młodzieżowe w tym tygodniu rozpoczęły rywalizację wyjątkowo wcześnie, bo już w czwartkowy wieczór. W hali sportowej przy ulicy Edwardów 5 o godzinie 17:00 na parkiet wybiegły juniorki. Niestety podopieczne Piotra Narejki uległy rówieśniczkom z Łodzi. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść gości (video z tego spotkana znajduje się poniżej). Takim sam wynik pojawił się na tablicy po sobotnim meczu. Za dwa tygodnie przed siatkarkami EKS Skra Bełchatów baraże o pozostanie w grupie A.

Mecz z LUKS Wilki Wilczyn w drugiej lidze mężczyzn był kolejną szansą na pierwsze punkty w tym sezonie. Niestety młodzi bełchatowianie po raz kolejny musieli uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu. Walka w trzecim secie sobotniego spotkania pozwalała myśleć, że drużyna prowadzona przez Radosława Kolanka przedłuży swoje szanse w tym meczu, ale ostatecznie to zespół przyjezdny wygrał 25:23 i zapisał na swoim koncie trzy punkty.

Kadetki EKS-u w niedzielę udały się do pobliskiego Łasku. W II turnieju rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich zwyciężyły oba spotkania. W trzech setach pokonały gospodynie oraz pewnie wygrały z UKS FUKS Sulejów.

Bełchatowskie derby na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze naszego klubu. Kadeci pod wodzą Marcina Kubata i Moniki Stasiak pokonali UKS Korona Bełchatów w czterech setach. Mecz poprzedziła miła ceremonia ? Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Wiesław Deryło wręczając pamiątkową statuetkę podziękował Markowi Kwiecińskiemu za wieloletnią pracę w klubie. Rewanż, tym razem z Koroną w roli gospodarza, planowany jest na 18 grudnia.

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 20:00 w hali Energia zostanie rozegrany zaległy mecz naszych juniorów z Wifamą Łódź. Zapraszamy!

8.11.2018 r. (czwartek)
EKS Skra Bełchatów ? MUKS ABiS - SP 64 Łódź (juniorki) 0:3 (24:26, 15:25, 12:25)

10.11.2018 r. (sobota)
Budowlani Łódź ? EKS Skra Bełchatów (juniorki) 3:0 (25:14, 25:11, 25:7)

PGE Skra II Bełchatów ? LUKS Wilki Wilczyn (II liga mężczyzn) 0:3 (16:25, 9:25, 23:25)

11.11.2018 r. (niedziela)
II turniej rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich kadetek
EKS Skra Bełchatów ? ŁMLKS Łaskovia Łask 2:1 (17:25, 25:22, 15:8)
EKS Skra Bełchatów ? UKS FUKS Sulejów 2:0 (25:16, 25:12)

13.11.2018 r. (wtorek)
EKS Skra Bełchatów ? UKS Korona Bełchatów (kadeci) 3:1 (25:16, 26:24, 26:28, 25:23)